Polecamy

 

Znajdź nas na Facebooku

Google +

Kanał Youtube

Punkt informacji turystycznej

Nasi partnerzy (szkolne schroniska Młodzieżowe)

Gmina Prudnik

noclegowo.png

Dziś jest: wtorek, 21-05-2024

Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
  • EN flaga
  • DE flaga
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
1234Szkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuSzkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuSzkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuSchronisko w PrudnikuSchronisko w Prudniku

Serdecznie zapraszamy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku.  

Imprezy kulturalne miasta Prudnik

- Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego. Wystawa odbywa się corocznie w czerwcu. Trzydniowe wydarzenie z kilkunastoletnią tradycją prezentuje rękodzieło twórców ludowych i rzemiosło artystyczne. Ponad trzystu wystawców każdorazowo prezentuje głównie ceramikę, rzeźbę, malarstwo, haft, koronki i biżuterię. Wystawie towarzyszą liczne występy artystyczne, konkursy oraz seminarium poświęcone tematyce twórczości ludowej. Ponadto w trakcie jej trwania promowane są regiony pogranicza polsko – czeskiego oraz miast partnerskich Prudnika. Uczestnictwo w Wystawie zarówno w charakterze zwiedzających, jak i wystawców jest bezpłatne.

 

- Prudnickie Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter – Region „Dom i Ogród”. Targi odbywają się corocznie w drugiej dekadzie września. W trakcie trzech targowych dni prezentowane są branże związane z budową i wyposażeniem domu oraz zagospodarowaniem ogrodu. Ponad 100 wystawców rok rocznie prezentuje głównie materiały budowlane, stolarkę okienną i drzwiową, meblarstwo oraz armaturę sanitarną. Targom towarzyszą koncerty estradowe, pokazy sportowe, konkursy oraz forum gospodarcze, na którym prezentowane są możliwości rozwoju przedsiębiorczości. Uczestnictwo w targach w charakterze zwiedzających jest bezpłatne.

 

- Rajd Maluchów. Na przełomie maja i czerwca każdego roku organizowany jest Rajd Maluchów, którego początki sięgają końca lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Nazwę swą Rajd zawdzięcza dzieciom, które jednego dnia w roku przemierzają kilkukilometrową trasę turystyczną. Swą wędrówkę mali turyści rozpoczynają w parku prudnickim skąd podążają do malowniczo położonej miejscowości o nazwie Chocim, gdzie czeka na nich wiele niespodzianek i atrakcji. Rajd Maluchów to wydarzenie o wieloletniej tradycji, które wspólną zabawą łączy tysiące dzieci i ich rodzin. Za udział w Rajdzie pobierana jest kilkuzłotowa opłata, dzięki której finansowane są słodkie niespodzianki dla jego uczestników. Raj Maluchów organizowany jest przez prudnicki oddział PTTK.

 

- Prudnicki Festiwal Jazzowy. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2007r., ale już pierwsza jego edycja okazała się wielkim sukcesem. Podczas Festiwalu na scenie gościmy prawdziwe gwiazdy muzyki jazzowej. Przed uczestnikami występowali już m.in. Jarek Śmietana i Karen Edwards, Marek Bałata, Jazz Band Ball Orchestra czy Zbigniew Namysłowski. Festiwal Jazzowy w Prudniku odbywa się corocznie w sierpniu i mimo swoistego charakteru jest imprezą plenerową. Głównym organizatorem Festiwalu jest Prudnicki Ośrodek Kultury.

 

- Dni Prudnika: druga połowa czerwca liczne koncerty, wybory Miss Ziemii Prudnickiej

zdjecie_21.jpegzdjecie_22.jpegaktualnosc.jpeg

BIP Logo

Gmina Prudnik

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń