Polecamy

 

Znajdź nas na Facebooku

Google +

Kanał Youtube

Punkt informacji turystycznej

Nasi partnerzy (szkolne schroniska Młodzieżowe)

Gmina Prudnik

noclegowo.png

Dziś jest: wtorek, 19-10-2021

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
  • EN flaga
  • DE flaga
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
1 2 3 4 5 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko Wieszczyna

  Serdecznie Witamy Państwa na stronie internetowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku z filią "U Króla Gór Opawskich" w  Wieszczynie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, odwiedzenia leżącej na pograniczu polsko-czeskim Ziemi Prudnickiej i oczywiście rezerwacji noclegów w naszych ośrodkach.   Dyrektor Barbara Starzyk  "KRÓTKA WIZYTA LUB DŁUGA WĘDRÓWKA, ZAWSZE W SWE PROGI ZAPRASZA DĄBRÓWKA".

- UDANYCH WAKACJI :)

Nowoczesna świetlica dziennego pobytu

Nowoczesna świetlica dziennego pobytu

Z początkiem roku 2014 przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Dąbrówka” w Prudniku oficjalnie rozpocznie swoją działalność  nowoczesna świetlica dziennego pobytu dla dzieci i młodzieży. Obiekt ten jest drugą obok świetlicy szkolno-wychowawczej inwestycją działającą oraz ingerującą w rozwój i wychowanie młodych ludzi w schronisku. Świetlica dziennego pobytu przy schronisku młodzieżowym została stworzone z myślą o dzieciach i młodzieży, które mają utrudniony dostęp do nowoczesnych urządzeń edukacyjnych lub nie mają go wcale. Zadanie to powstało pod nazwą   "Doposażenie Placówki Wsparcia Dziennego - Świetlicy "Dąbrówka" w Prudniku realizowane w ramach Resortowego Programu dofinansowania standardów placówek wsparcia dziennego w 2013 roku. Kwota dotacji celowej na dofinansowanie zadania stanowi 95 % kosztów realizacji zadania tj. 35 793,49 zł.  Pod okiem wychowawcy i pedagoga oraz opiekuna świetlicy – mgr Anny Dudzińskiej, dzieci mają możliwość korzystania z takich pomocy jak: komputery, tablica interaktywna, mikroskop, jak również teleskop, który jest do dyspozycji w późniejszych godzinach pobytu. Ponadto świetlica dysponuje sprzętem sportowym, grami, stołem do ping – ponga. Celem tego przedsięwzięcia jest rozwój zarówno intelektualny jak i fizyczny młodego człowieka. Dlatego też ważną rolę odgrywa tutaj pomoc dziecku w każdym tego słowa znaczeniu. Począwszy od pomocy przy odrabianiu lekcji kończąc na pomocy  psychologa, pedagoga w trudnych sytuacjach  itp.  Do świetlicy można zgłaszać dzieci w wieku szkolnym.

Wychowawca: mgr Anna Dudzińska, Telefon: 696-51-31-71

Więcej informacji na temat świetlicy można uzyskać bezpośrednio w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Dąbrówka” w Prudniku  pod numerem telefonu 778870200 oraz na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.
 
 

 

 
 
BIP Logo

Gmina Prudnik

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń