Polecamy

 

Znajdź nas na Facebooku

Google +

Kanał Youtube

Punkt informacji turystycznej

Nasi partnerzy (szkolne schroniska Młodzieżowe)

Gmina Prudnik

noclegowo.png

Dziś jest: wtorek, 19-10-2021

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
  • EN flaga
  • DE flaga
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
1 2 3 4 5 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko Wieszczyna

  Serdecznie Witamy Państwa na stronie internetowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku z filią "U Króla Gór Opawskich" w  Wieszczynie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, odwiedzenia leżącej na pograniczu polsko-czeskim Ziemi Prudnickiej i oczywiście rezerwacji noclegów w naszych ośrodkach.   Dyrektor Barbara Starzyk  "KRÓTKA WIZYTA LUB DŁUGA WĘDRÓWKA, ZAWSZE W SWE PROGI ZAPRASZA DĄBRÓWKA".

- UDANYCH WAKACJI :)

Wojewódzkie Eliminacje OMTTK w Wieszczynie

W schronisku w Wieszczynie zakończyły się dwudniowe wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, w którym wzięło udział dziewięć drużyn z całej Opolszczyzny. W poszczególnych kategoriach szkolnych zwyciężyły drużyny reprezentujące: Szkołę Podstawową w Szybowicach (opiekun Marek Flejter), Publiczne Gimnazjum nr 1 w Prudniku (opiekun: Halina Garczyńska) i Liceum Ogólnokształcące w Prudniku (opiekun: Anna Gattnar).

W organizacji konkursu co roku pomaga redakcja "Tygodnika Prudnickiego", a naszym zadaniem jest wymęczenie uczestników w teście krajoznawczym. Oprócz tego młodzi turyści rozwiązują testy turystyczne, topograficzne, pierwszej pomocy i ruchu drogowego. Swoje możliwości prezentują na rowerowym torze, podczas praktycznych ćwiczeń pomocy przedmedycznej i marszu na orientację. Eliminacje wojewódzkie również od lat organizuje oddział PTTK w Prudniku. (fot. Andrzej Dereń)

 

 

 

BIP Logo

Gmina Prudnik

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń