Polecamy

 

Znajdź nas na Facebooku

Google +

Kanał Youtube

Punkt informacji turystycznej

Nasi partnerzy (szkolne schroniska Młodzieżowe)

Gmina Prudnik

noclegowo.png

Dziś jest: wtorek, 19-10-2021

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
  • EN flaga
  • DE flaga
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
1 2 3 4 5 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko Wieszczyna

  Serdecznie Witamy Państwa na stronie internetowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku z filią "U Króla Gór Opawskich" w  Wieszczynie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, odwiedzenia leżącej na pograniczu polsko-czeskim Ziemi Prudnickiej i oczywiście rezerwacji noclegów w naszych ośrodkach.   Dyrektor Barbara Starzyk  "KRÓTKA WIZYTA LUB DŁUGA WĘDRÓWKA, ZAWSZE W SWE PROGI ZAPRASZA DĄBRÓWKA".

- UDANYCH WAKACJI :)

Obozy letnie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Wieszczynie

Obozy to szczególna forma turystyki, ponieważ młody człowiek nie tylko spędza swój wolny czas tak jak lubi najbardziej, ale także ma osobisty kontakt z naturalnymi , kulturowymi i społecznymi walorami odwiedzanego obszaru. Jak dobrze wszystkim wiadomo, turystyka w bardzo prosty i przyjemny sposób umożliwia poznanie piękna ojczystego kraju, jego historii, kultury, a także osiągnięć społeczno – gospodarczych.

Obozy organizowane są w miejscowościach lub na terenach które umożliwiają odbywanie wycieczek krajoznawczych, naukę posługiwania się różnym sprzętem sportowo turystycznym (np.: nauka pływania, nauka żeglowania, jazdy na nartach, posługiwania się mapą i kompasem, itp.). Możemy wyróżnić np. obóz wędrowny (zorganizowana forma dłuższych wycieczek turystycznych, które są organizowane dla młodzieży w czasie wakacji, odbywa się on wg. ustalonego programu i trasy zatwierdzonej przez szkolne władze, młodzież zakwaterowana jest w schroniskach szkolnych lub w namiotach), obóz krajoznawczy (interesująca forma obozów, która jest organizowana wg. specjalnego programu, celem tego obozu jest przeprowadzenie w czasie wędrówek opisów krajoznawczych, badań nad środowiskiem geograficznym lub folklorem),obóz etnograficzny, obóz archeologiczny i wiele innych. Obozem mogą być namioty pod gołym niebem, przeznaczone na dłuższy postój lub odpoczynek albo,, forma zbiorowego odpoczynku, szkolenia itp. poza miastem”.

pieszewycieczki2.jpeg

Duże znaczenie ma odkrycie, a następnie rozbudzenie i dalsze ukierunkowanie potrzeb młodzieży w dziedzinie działalności turystycznej. Wiele zależy od odpowiedniego wyboru wszechstronnie rozwijającej formy, która przyczyni się nie tylko do wzbogacenia wiedzy o danym rejonie turystycznym, ale także podniesie poziom sprawności i fizycznej wydolności organizmu młodego człowieka.
BIP Logo

Gmina Prudnik

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń