Polecamy

 

Znajdź nas na Facebooku

Google +

Kanał Youtube

Punkt informacji turystycznej

Nasi partnerzy (szkolne schroniska Młodzieżowe)

Gmina Prudnik

noclegowo.png

Dziś jest: wtorek, 05-07-2022

Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
  • EN flaga
  • DE flaga
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
1 2 3 4 5 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko Wieszczyna

  Serdecznie Witamy Państwa na stronie internetowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku z filią "U Króla Gór Opawskich" w  Wieszczynie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, odwiedzenia leżącej na pograniczu polsko-czeskim Ziemi Prudnickiej i oczywiście rezerwacji noclegów w naszych ośrodkach.   Dyrektor Barbara Starzyk  

 

Trasy wycieczkowe

Trasa piesza 15 km.
10:00 - Wyjście ze schroniska żółtym szlakiem na Wróblik ( miejsce upadku samolotu) Doliną Marii do Trzebiny – obiad w restauracji Western, przemarsz do klasztorku Franciszkanów w Prudniku Lesie. Wejście na wieżę widokową na Koziej Górze, powrót czerwonym szlakiem przez Dębowiec, Długotę do Wieszczyny.
 

trasywycieczkowe.jpeg
Trasy wycieczkowe


Trasa piesza 16 km.
9:00 – Wyjście ze schroniska czerwonym szlakiem do Pokrzywnej, dalej niebieskim szlakiem na Olszak i Żabie Oczko, skały Karolinki do Jarnołtówka. Obiad w restauracji Włoskiej, powrót niebieskim szlakiem przez skały Karliki, Piekiełko do Pokrzywnej i czerwonym szlakiem do Wieszczyny.

Trasa piesza 22 km.
9:00 - Wyjście ze schroniska Ścieżką graniczną na przełęcz pod Zamkową Górą przez Srebrną Kopę na szczyt Biskupiej Kopy ( Piknik pod wieżą). Zejście niebieskim szlakiem do Pietrowic (Czechy), drogą do Jindrichowa i do Wieszczyny.

Trasa piesza 16 km.
9:00 - Wyjście ze schroniska czerwonym szlakiem przez Długotę, Dębowiec Kobylice do Prudnika. Zwiedzanie Prudnika, zakupy. Powrót żółtym szlakiem przez Łąkę Prudnicką, Tropinę do Wieszczyny.

Trasa autokarowo piesza
8:00 – Wymarsz czerwonym szlakiem do Pokrzywnej, przejazd PKS do Głuchołaz, zwiedzanie miasta. Wymarsz na Górę Chrobrego, zejście żółtym szlakiem do Zdroju i PKS przejazd do Pokrzywnej. Czerwonym szlakiem powrót do Wieszczyny.

Na życzenie grupy jest możliwość wynajęcia przewodnika. Koszt 150,00zł.

BIP Logo

Gmina Prudnik

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń