Polecamy

 

Znajdź nas na Facebooku

Google +

Kanał Youtube

Punkt informacji turystycznej

Nasi partnerzy (szkolne schroniska Młodzieżowe)

Gmina Prudnik

noclegowo.png

Dziś jest: wtorek, 21-05-2024

Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
  • EN flaga
  • DE flaga
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
1234Szkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuSzkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuSzkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuSchronisko w PrudnikuSchronisko w Prudniku

Serdecznie zapraszamy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku.  

Harcerskie ferie

W dniach od 17 do 31 stycznia już tradycyjnie Chorągiew Opolska ZHP organizowała dla dzieci ferie zimowe.

DSC_0316.jpeg

Pierwszy turnus, który trwał od 17 – 25  01. miał charakter wypoczynkowy. Grupa, która przebywała w Prudniku spędzała czas na stokach narciarskich , natomiast  nieco młodsi  feriowicze pod patronatem opolskiego ZHP uczestniczyli w zimowisku w Wieszczynie, którego tematem przewodnim była wioska Wikingów.  Każda grupa posiadała własną nazwę, okrzyk, a także swoisty alfabet, którym posługiwali się podczas wykonywania rozmaitych zadań . Dzieci oprócz zajęć  w schronisku spędzały czas na świeżym powietrzu podczas różnorakich wycieczek, spacerów oraz zabaw. Każdy dzień zakończony był wspólnym wieczorem, na którym czas upływał pod znakiem zabawy, śpiewów oraz opowieści harcerskich.

DSC_0185.jpeg

Drugi turnus, który odbył się w dniach od 26-31 .01 również miał charakter wypoczynkowy. Różnił się jednak tym, iż był to turnus dla młodych harcerzy, Szczepu Drużyn Harcerskich "Czarna Trzynastka",  którzy w tych dniach zdobywali kolejne sprawności harcerskie. Poprzez codzienne obowiązki, zadania młodzi harcerze pod okiem opiekunów organizowali sobie życie w schronisku. Ważnym elementem codziennego dnia był apel, na którym zdawali sprawozdanie z całego dnia. W ten sposób młodzi harcerze uczyli się samodzielności i odpowiedzialności za grupę. Całą harcerską brać łączyły nie tylko codzienne obowiązki , który rozdzielane były podczas porannego apelu, a także wieczorne spotkania na „pogodnym wieczorze” przy dźwiękach gitary. 

DSC_0263.jpeg

DSC_0854.jpeg

Harcerskie ferie

 

BIP Logo

Gmina Prudnik

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń