Polecamy

 

Znajdź nas na Facebooku

Google +

Kanał Youtube

Punkt informacji turystycznej

Nasi partnerzy (szkolne schroniska Młodzieżowe)

Gmina Prudnik

noclegowo.png

Dziś jest: wtorek, 28-09-2021

Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
  • EN flaga
  • DE flaga
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
1 2 3 4 5 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko Wieszczyna

  Serdecznie Witamy Państwa na stronie internetowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku z filią "U Króla Gór Opawskich" w  Wieszczynie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, odwiedzenia leżącej na pograniczu polsko-czeskim Ziemi Prudnickiej i oczywiście rezerwacji noclegów w naszych ośrodkach.   Dyrektor Barbara Starzyk  "KRÓTKA WIZYTA LUB DŁUGA WĘDRÓWKA, ZAWSZE W SWE PROGI ZAPRASZA DĄBRÓWKA".

- UDANYCH WAKACJI :)

HISTORIA PRUDNIKA Z "DĄBRÓWKĄ W TLE

HISTORIA PRUDNIKA Z "DĄBRÓWKĄ" W TLE, to cykl krótkich wspomnień na temat miejsc oraz budynków, które wpisują się nierozerwalnie w historię naszego miasta - Prudnika.

Dziś miejsce, bez którego nie było by nas czyli Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku.

KOSZARY

Historia prudnickich koszar sięga roku 1732, kiedy to pojawia się pierwsza wzmianka o pobycie wojsk na ziemiach prudnickich. W 1901 rozpoczyna się budowa kompleksu budynków wojskowych przeznaczonych dla wojsk niemieckich. Budowę koszar zakończono w roku 1903.

Po 1945 roku w wyniku działań wojennych oraz różnego rodzaju zawirowań historycznych niemieckie koszary zostają przejęte przez polskie wojsko. Stacjonowała tutaj jednostka Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Wojsk Ochrony Pogranicza. Po przemianach ustrojowych w 1989 roku, wojsko opuszcza Prudnik, a zabudowania koszarowe przejmuje lokalny samorząd.

Dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej, Gmina Prudnik postanawia wyremontować jeden z budynków koszarowych z przeznaczeniem na hotel.

I TU ZACZYNA SIĘ NASZA HISTORIA

1 marca 2012 roku oficjalnie rozpoczyna działalność Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku. To już 9 lat kiedy możemy gościć Was w naszych murach...

Stara pocztówka przestawiająca koszary PruskieBudynek w czasie remontu. Obecnie w budynku mieści Szkolne Schronisko Młodzieżowe" Dąbrówka" w PrudnikuTablica pamiątkowa z kalendarium Historii Garnizonu PrudnickiegoTablica pamiątkowa przy bramie wjazdowej do byłych koszar w Prudniku przy ul. DąbrowskiegoStara pocztówka przedstawiająca koszary Pruskie.Obecnie znajduje się tutaj Szkolne schronisko Młodzieżowe " Dąbrówka" w PrudnikuBudynek Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku

BIP Logo

Gmina Prudnik

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń