Polecamy

 

Znajdź nas na Facebooku

Google +

Kanał Youtube

Punkt informacji turystycznej

Nasi partnerzy (szkolne schroniska Młodzieżowe)

Gmina Prudnik

noclegowo.png

Dziś jest: wtorek, 19-10-2021

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
  • EN flaga
  • DE flaga
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
1 2 3 4 5 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Park Miejski w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko w Prudniku Schronisko Wieszczyna

  Serdecznie Witamy Państwa na stronie internetowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku z filią "U Króla Gór Opawskich" w  Wieszczynie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, odwiedzenia leżącej na pograniczu polsko-czeskim Ziemi Prudnickiej i oczywiście rezerwacji noclegów w naszych ośrodkach.   Dyrektor Barbara Starzyk  "KRÓTKA WIZYTA LUB DŁUGA WĘDRÓWKA, ZAWSZE W SWE PROGI ZAPRASZA DĄBRÓWKA".

- UDANYCH WAKACJI :)

„Sipińska. Sza la la zabawa trwa da da”

Plakat_Urszula Sipińska (1).jpeg

„Sipińska. Sza la la zabawa trwa da da”

Muzeum Polskiej Piosenki

29.06–30.09.2018 r.

 

Kobieta wielu twarzy i talentów. Twórcza, otwarta, z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Kompozytorka i wokalistka, która swoim debiutem na deskach opolskiego amfiteatru zagwarantowała sobie jedno z czołowych miejsc w historii polskiej sceny muzycznej. Zapomniałam, To był świat w zupełnie starym stylu, Jaka jesteś Mario, Cudownych rodziców mam, Sza la la zabawa trwa to piosenki, z którymi jest kojarzona przede wszystkim.

 

Urszula Sipińska to także projektantka wnętrz, autorka książek, felietonów i wywiadów. Artystka po wielu scenicznych sukcesach z powodzeniem wróciła do wyuczonego zawodu architekta.

 

Na wystawie prezentujemy sylwetkę Sipińskiej na estradzie, w podróży, w pracowni architekta oraz w domowym zaciszu. Złożyły się na nią karty z rodzinnej kroniki dokumentujące Jej nie tylko artystyczny życiorys, fotografie, nagrody i stroje opatrzone komentarzami samej Artystki pochodzącymi z książek Hodowcy lalek i Gdybym była aniołem. Ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki można oglądać do 30 września 2018 r.

 

Autorzy wystawy:

Aleksandra Cichy, Kinga Krajewska, Magdalena Szuleko-Wróbel, Agnieszka Wojtal, Mateusz Torzecki

 

Aranżacja przestrzeni:

Rafał Górczyński

Plakat_Urszula Sipińska (1).jpeg

BIP Logo

Gmina Prudnik

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń