Polecamy

 

Znajdź nas na Facebooku

Google +

Kanał Youtube

Punkt informacji turystycznej

Nasi partnerzy (szkolne schroniska Młodzieżowe)

Gmina Prudnik

noclegowo.png

Dziś jest: wtorek, 21-05-2024

Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
  • EN flaga
  • DE flaga
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
1234Szkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuSzkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuSzkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuSchronisko w PrudnikuSchronisko w Prudniku

Serdecznie zapraszamy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku.  

Podróż za trzy "dolce" dziennie...

IMG_0797.jpeg

Janusz Strzelecki – "River" , człowiek, który zostawił majątek oraz swoją posiadłość we Włoszech w roku 2000 wsiadł na rower i od 16 lat odbywa swoją podróż życia po świecie za 3 dolary dziennie. Ma 80 lat i mieszka w Rzymie. Do tej pory odwiedził już150 krajów na świecie, a tym samym przejechał ok 165000 km. Obecnie podróż dookoła świata kontynuuje w Polsce, gdzie przy wsparciu urzędów marszałkowskich, urzędów gmin i sołectw może kontynuować swoją podróż. Do tej pory na trasie polskiego odcinka swojej przygody odwiedził województwa pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, a obecnie przemierza tereny województwa opolskiego.

Jednym z punktów na jego trasie znalazł się również Prudnik i nasze schroniska. Jak mówi o sobie, jest ekscentykiem. Mimo wielkiej gościnności różnych ośrodków wypoczynkowych, hoteli, zajazdów itp., Pan Janusz od 16 lat śpi na podłodze.

Ma przy sobie tylko śpiwór i jak twierdzi 3 dolary na dzień. Korzysta z gościnności ludzi oraz różnych organizacji. Spotyka się z dziećmi na różnego rodzaju koloniach, obozach wypoczynkowych, a w czasie roku szkolnego

także w szkołach. Swoją podróż dookoła świata zamierza ukończyć w 2024 roku podczas olimpiady w Rzymie skąd wyjechał w 2000 roku.

Panu Januszowi życzymy zdrowia oraz sił w pokonywaniu trasy, a tym samym życzymy również ukończenia w zdrowiu zamierzonego celu.

IMG_0838.jpeg IMG_0832.jpeg IMG_0802.jpegIMG_0816.jpeg IMG_0827.jpeg

 

BIP Logo

Gmina Prudnik

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń