Polecamy

 

Znajdź nas na Facebooku

Google +

Kanał Youtube

Punkt informacji turystycznej

Nasi partnerzy (szkolne schroniska Młodzieżowe)

Gmina Prudnik

noclegowo.png

Dziś jest: piątek, 19-04-2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
  • EN flaga
  • DE flaga
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
1234Szkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuSzkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuSzkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuSchronisko w PrudnikuSchronisko w Prudniku

Serdecznie zapraszamy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku.  

"...byłem na najwyższej górze Ziemi..."

Niecodziennych gości w swoich progach mogło ugościć 25 listopada schronisko na Kopie Biskupiej . Najstarszy czynny turysta górski w Polsce – Franciszek Kamysz wraz z żoną Józefą udał się na wyprawę na najwyższy szczyt naszego regionu. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego , gdyby nie wiek szacownego turysty , gdyż Pan Franciszek 27 lutego 2013 roku obchodził w schronisku w Wieszczynie jubileusz 90 urodzin.

- Mamy sentyment do tej Góry i co roku staramy się z żoną być chociaż raz na jej szczycie – oznajmił Pan Franciszek.

- Zawsze kiedy stamtąd wracam, to opowiadam, że byłem na najwiekszej górze Ziemi... opolskiej – dodaje z uśmiechem pan Franciszek.

Jego zapał i zaangażowanie w turystykę naszych Gór odzwierciedlają słowa Karola Wojtyły, który kiedyś powiedział: „ Ja tu u Was byłem- pilnujcie mi tych gór” ( jest to również tytuł albumu fotograficznego Urszuli Własik). Słowa te są niejako mottem Franciszka Kamysza, gdyż od wielu wielu lat troszczy się o szlaki wiodądce na Kopę Biskupią , a także miał bardzo duży wkład w renowację i opiekę nad schroniskiem „Pod Kopą”.

Warto dodać , że w jego dorobku podróżniczym jest już ponad 60 tys. km drogi czyli jak sam stwierdził obszedl kulę ziemską 1,5 raza :)

 

Państwu Kamyszom gratulujemy pięknego wieku i zyczymy jeszcze wielu lat wędrówek oraz dużo zdrowia :)

 

Franciszek Kamysz- ur. 27.02.1923 r. Żołnierz Armii Krajowej w stopniu porucznika, odznaczony m.in. Krzyżem AK, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także wielu innych odznaczeń wojskowych . Zapalony turysta i działacz PTTK oraz PTT PTTK. Obecnie wraz z żoną mieszkają w Opolu.

DSCF0491.jpegDSCF0486.jpegDSCF0492.jpeg

 

BIP Logo

Gmina Prudnik

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń