Polecamy

 

Znajdź nas na Facebooku

Google +

Kanał Youtube

Punkt informacji turystycznej

Nasi partnerzy (szkolne schroniska Młodzieżowe)

Gmina Prudnik

noclegowo.png

Dziś jest: piątek, 19-07-2024

Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
  • EN flaga
  • DE flaga
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
1234Szkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuSzkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuSzkolne Schronisko Młodzieżowe w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuPark Miejski w PrudnikuSchronisko w PrudnikuSchronisko w Prudniku

Serdecznie zapraszamy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dąbrówka" w Prudniku.  

Certyfikat OROT za Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2015 dla Gminy Prudnik !

„Prudnicka granica cudów – niezapomniana przygoda w Górach Opawskich" - tak nazywa się najlepszy produkt turystyczny Opolszczyzny 2015r., który dodatkowo został zakwalifikowany, jako jeden z trzech najlepszych w województwie, do konkursu ogólnopolskiego Polskiej Organizacji Turystycznej . Na wyniki krajowego konkursu poczekamy do października.

Certyfikat OROT został odebrany 17 września podczas II Kongresu Turystycznego w Krasiejowie przez wiceburmistrza Prudnika Stanisława Hawrona oraz kierownika Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik Małgorzatę Halek - Malinowską.

Zgłoszenie do konkursu zostało wysłane przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

Na produkt składa się m.in.:
-sieć wielofunkcyjnych ścieżek (pieszych, rowerowych, konnych) wraz elementami małej infrastruktury oraz ogólnodostępnymi wieżami widokowymi. Szlaki łączą się z czeskim systemem tras turystycznych.
- Sanktuarium św. Józefa jako ważne miejsce pielgrzymkowe w woj. opolskim. W latach 50. XXw. więziony był w prudnickim klasztorze Prymas Kardynał Stefan Wyszyński.
- w pełni wyposażone Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Dąbrówka" w Prudniku z filią "U Króla Gór Opawskich"  w Wieszczynie o zróżnicowanym standardzie, przystosowane również do obsługi osób niepełnosprawnych wraz z kategoryzowanymi punktami informacji turystycznej.
Produkt obejmuje obszar wschodniej części Gór Opawskich, znajdujący się na terenie Gminy Prudnik.

 

Wiecej na temat konkursu : http://www.orot.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_oroto&lad=a&id_dzi=18&id_men=67

certyfikat 1.jpeg certyfikat 2.jpeg

BIP Logo

Gmina Prudnik

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń